Αρχική / Ενημέρωση / 1ο Διεπιστημονικό Συνέδριο με θέμα: "Αθλητισμός και Τέχνη: Επιστημονικός και Καλλιτεχνικός Διάλογος"

Με ιδιαίτερη χαρά σας ανακοινώνω τη διεξαγωγή του 1ου Διεπιστημονικού Συνεδρίου με θέμα: "Αθλητισμός και Τέχνη: Επιστημονικός και Καλλιτεχνικός Διάλογος" που πρόκειται να διεξαχθεί από τις 5 μέχρι τις 7 Απριλίου 2019 στα Ιωάννινα. Το συνέδριο διοργανώνει το Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών, της Σχολής Επιστημών Αγωγής, του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με το Τμήμα Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης, της Σχολής Καλών Τεχνών, του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων υπό την αιγίδα της Διεθνούς Ολυμπιακής Ακαδημίας.

Θα αποτελούσε ιδιαίτερη τιμή για εμάς η συμβολή σας στις εργασίες του συνεδρίου με τη συμμετοχή προφορικών ανακοινώσεων, στρογγυλών τραπεζών, αναρτημένων ανακοινώσεων (poster) ή εργαστηρίων σχετικών με τις θεματικές ενότητες που έχουμε καθορίσει. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα του συνεδρίου http://sportsart.conf.uoi.gr .

Με εκτίμηση,

Εκ μέρους της οργανωτικής επιτροπής,

Χαρίλαος Κ. Ζάραγκας

Επίκουρος Καθηγητής