Θερινό σχολείο για τη γήρανση και ισορροπία
Αρχική / Ενημέρωση / Θερινό σχολείο για τη γήρανση και ισορροπία

Θερινό σχολείο για τη γήρανση και ισορροπία

Στα πλαίσια της συνεργασίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου με το Πανεπιστήμιο του Humboldt στο Βερολίνο, και με την υποστήριξη της Γερμανικής Υπηρεσίας Ακαδημαϊκών Ανταλλαγών (Deutsche Academische Ausstausdient,) διοργανώνεται θερινό σχολείο στο ΚΕΔΕΑ στη Θεσσαλονίκη με θέμα τη γήρανση και την ισορροπία από τις 27 έως τις 31 Αυγούστου. Το σχολείο απευθύνεται σε μεταπτυχιακούς, διδακτορικούς και μετα-διδακτορικούς φοιτητές αλλά και μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας και θα συμμετέχουν 20 διακεκριμένοι στον χώρο ομιλητές διεθνούς φήμης. Η συμμετοχή είναι δωρεάν και απαιτείται ηλεκτρονική εγγραφή στο ageing18.web.auth.gr.

Ημερομηνία:
Δευ, 08/27/2018 εώς Παρ, 08/31/2018