Αρχική / Ενημέρωση / Διεθνής διάκριση του ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης και της ΣΕΦΑΑ

Διεθνής διάκριση του ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης και της ΣΕΦΑΑ

Εκ μέρους της Διοίκησης του Τμήματος θερμά συγχαρητήρια στον Καθηγητή κ. Μούγιο.

Η υποψήφια διδάκτοράς του Χριστίνα Καρπούζη κέρδισε ένα από τα τρία Young Scholar Travel Grant Awards που αθλοθέτησε το Gatorade Sport Science Institute στο πλαίσιο του πρόσφατου 28ου Συνεδρίου του European College of Sport Science στο Παρίσι με την εργασία της "Effects of protein supplementation, combined with high-intensity functional training, on the plasma amino acid profile, biochemical and hematological parameters in trained men and women."

Βραβεία όπως αυτό είναι ιδιαιτέρως τιμητικά για το Τμήμα μας.

Πιστοποιούν το υψηλής ποιότητας ερευνητικό και εκπαιδευτικό έργο που επιτελείται και αποτελούν την καλύτερη προβολή του Τμήματος στην Ελλάδα και το εξωτερικό.